Зелений чай — джерело енергії та користі для здоровʼя
Довкола зеленого чаю ходить багато чуток та міфів, більшість з яких не підтверджено науково. Проте, напій з давніх-давен має попит та широко використовується в країнах Азії, як джерело вічної молодості та здоровʼя. В країнах Європи він залишається недооціненим, хоча всі знають, що зелений чай знижує тиск, додає сил, втамовує спрагу та заспокоює нервову систему. Але чи все так однозначно?
Позитивний вплив зеленого чаю на здоров’я людини
Зелений чай — кальцій, фолієва кислота, фтор, магній, натрій, вітамін С, поліфеноли, каротиноїди та безліч інших сполук. В чистому вигляді корисні властивості напою можливо порівняти лише з травами, а при додаванні ягід, цитрусових, квітів та рослин вплив на організм людини стає ще глобальнішим, охоплюючи майже всі напрямки.
Містить потужні антиоксиданти
Знімають запалення, захищають клітини від пошкоджень, підтримують імунну систему — лише невелика частина корисних властивостей антиоксидантів, які містяться в листі зеленого чаю. Серед потужних елементів можна виділити:
-
Катехіни — найпоширенішим представником є EGCG, який знімає запалення та сприяє зниженню рівня холестерину в крові.
-
Кверцетин та мірцен — представники групи флавоноїдів, як підсилюють дію катехінів, знімаючи запалення, стрес та симптоми алергії.
-
Вітамін С — найсильніший антиоксидант серед вітамінів, який сприяє захисту клітин від пошкоджень під впливом вільних радикалів.
На відміну від популярної кави, яка теж має у складі кофеїн, зелений чай значно краще впливає на організм дорослої людини у будь-якому віці. Це відбувається завдяки великій кількості антиоксидантів, що покращують роботу нервової системи, серця, судин, шлунку та навіть нормалізують стан шкіри.
Підтримує серцево-судинну систему
Регулярне споживання в межах дозволеної добової норми значно знижує ризик розвитку ішемічної хвороби серця та інфаркту міокарда. Дослідження, проведені в Японії, показали, що люди, які щодня пили цей напій, на 26% менше мали проблеми з серцево-судинною системою.
Не дає розвиватися раковим клітинам
Антиоксиданти, зокрема катехіни, можуть запобігати розвитку раку. Існує дослідження, за умовами якого чоловіки мали пити тривалий час зелений чай. В результаті вони на 48% менше ризикували мати рак кишківника порівняно з тими, хто споживав інші напої протягом аналогічного періоду.
Покращує роботу мозку
Завдяки наявності у складі кофеїну, амінокислот, вітамінів та мінералів, покращується робота мозку, включаючи пам'ять, концентрацію та реакцію. Також науково доказано, що рідше розвиваються хвороби Альцгеймера та Паркінсона.
Підтримує вагу тіла
Схуднення та зелений чай — розповсюджений тандем, адже напій є дієтичним та корисним. Тому дієтологи рекомендують замінити ним чорний чай та каву. У складі є кофеїн, який додає енергії, сприяє збільшенню активності та підвищує теплообмін, завдяки чому тренування будуть ефективнішими. Також напій зменшує апетит та покращує обмін речовин — сприяє спалюванню калорій та зменшенню ваги.
Негативний вплив зеленого чаю на здоров’я людини
Оскільки напій виготовляється на основі натурального листя рослини Camellia sinensis та проходить декілька стадій обробки — при заварюванні більшість властивостей зберігається. На цьому тлі він може негативно впливати на здоровʼя дорослої людини:
-
спричиняти головний біль;
-
викликати тривожність, дратівливість та нервовість;
-
підвищувати серцебиття;
-
спричиняти безсоння та бути збудником неспокійного сну;
-
подразнювати шлунково-кишковий тракт.
Також науково доведено, що зелений чай — шкода для дитини, тому до 5 років взагалі краще виключити з її раціону цей напій. До 12 років добова норма має становити 1 чашку, а після обмежень немає.
Зелений чай зневоднює організм та вимиває кальцій?
Дослідження показують, що зелений чай зневоднює та вимиває кальцій з організму людини. Проте, ці показники не є критичними за умови ведення здорового способу життя. Як і всі напої з високим вмістом кофеїну, цей також може провокувати часте сечовиділення. Однак, збалансовуючи процес вживанням звичайної очищеної води, проблем не буде.
Щодо кальцію — ситуація є аналогічною. Оскільки у складі зеленого чаю є таніни, які частково можуть вступати в взаємодію з кальцієм та утворювати менш розчинні сполуки, процент засвоєння організмом буде нижчим. Але на загальному рівні цей показник некритичний, якщо людина має збалансований раціон та з іншою їжею корегує дефіцит.
На тлі проблем з кальцієм існує інша — зелений чай впливає на зуби. Проте, у складі напою є фтор, який зміцнює зубну емаль, але в надлишку може виступати руйнівником. Тому важливо пити напій відповідно до рекомендацій та не перевищувати добову норму.
Як часто можна пити зелений чай без шкоди для здоровʼя?
Починати день з зеленого чаю — хороша звичка, адже напій бадьорить краще за каву та має значно більше корисних властивостей. Проте, не варто вживати напій надто пізно ввечері та перевищувати добову норму, що в середньому складає 2-3 чашки.
Протипоказання щодо вживання зеленого чаю
Хоча напій має багато корисних властивостей, є протипоказання. Тож краще відмовитися або обмежити вживання зеленого чаю, якщо:
-
проблеми зі сном;
-
чутливість до кофеїну;
-
проблеми зі шлунково-кишковим трактом;
-
алергія;
-
проблеми з тиском;
-
дефіцит вітамінів і мінералів.
Також зелений чай має певні протипоказання при вагітності чи в період грудного вигодовування. Як і може конфліктувати з деякими лікарськими препаратами на основі літію та антибіотиками. В інших випадках такий напій є безпечним та корисним, тому буде хорошою альтернативою на кожен день.
А придбати зелений чай можна в онлайн-магазині Space Coffee. Незалежно від того, який саме вид ви бажаєте спробувати, наші фахівці з радістю допоможуть вам у виборі цього напою.
- Кавові десерти: від класичного тирамісу до вишуканого торта СтарбаксКава – не лише улюблений напій, але й чудовий інгредієнт для страв. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші кавові десерти, від класичного тирамісу до інновацій. Ви дізнаєтесь про секрети приготування ідеального крему та отримаєте корисні поради щодо створення неперевершених тортів.
- Натуральний обліпиховий чай: приготування та користь для вашого здоров'яОбліпиховий чай з медом, імбиром, в комбінації з зеленим чи з додаванням апельсинового соку — справді цікава та корисна альтернатива звичним напоям. Якщо не хочеться готувати, то заваріть не менш смачний пакетований.