Кава втрачає свої властивості ?! Правильне зберігання допоможе це зупинити
Кожен шанувальник кавового напрямку полюбив цей напій виключно за насичений смак і довгограючий аромат. Тільки відкриваючи упаковку, вже хочеться якнайшвидше заварити і насолодитися моментом. Але з часом враження від улюбленого сорту кави згасають. Це може відбуватися через банальне «набридло» або на тлі втрати властивостей кавового зерна, коли сировина довго лежить. Але як зберігати каву в зернах, гранулах або у вигляді порошку, щоб насолоджуватися нею весь час? Давайте по порядку про всі тонкощі.
Що впливає на якість кави при зберіганні?
Зовнішні чинники - основна причина, за якою кавове зерно втрачає свої властивості ще до того, як потрапляє до чашки. Неважливо, чи знаєте ви, як зберігати мелену каву чи в зернах або гранулах правильно, потрібно остерігатися:
-
Повітря — в процесі зберігання важливо сировину тримати в герметичній упаковці. При взаємодії з повітрям зерна окислюються, що призводить до більш швидкої втрати властивостей.
-
Вологи — кавове зерно при контакті з вологим середовищем досить швидко потрапляє під його вплив. Як підсумок, змінюється смак і аромат, а це робить напій тьмяним і несмачним.
-
Тепла — зберігання кави найкраще здійснювати в приміщеннях, де температура не перевищує 25 градусів за Цельсієм. При більш високому показнику ефірні масла починають виділятися з зерна і випаровуватися, роблячи смак і аромат плоским.
-
Світла — прямі сонячні промені виступають певним активатором хімічних процесів, які проходять в кавовому зерні при нагріванні. З цієї причини сировину прийнято зберігати в темній шафці на кухні або на полиці в коморі.
-
Запахів — сировина для приготування кави легко вбирає виражені аромати, тому експерти не рекомендують зберігати її на одній полиці разом зі спеціями і ароматними чаями.
Від цих факторів безпосередньо залежить термін придатності кави в зернах, гранулах або у вигляді порошку. Але виключити їх в домашніх умовах теж можна, якщо правильно вибрати місце і тару для зберігання кавової сировини.
У чому зберігати каву вдома?
Оптимальним варіантом для зберігання кавових зерен вважається банка, яка герметично закривається. Вона може бути зі скла, кераміки, металу, дерева або пластику. Розмір і форма може вибиратися будь-яка, але важливо враховувати кількість кави, яке ви використовуєте за місяць. Справа в тому, що свіжа кава може зберігати свої властивості протягом перших двох тижнів, а в умовах правильного зберігання цей відрізок збільшується до місяця.
Лише в заводській невідкритій упаковці такий продукт і через рік буде відмінним. Причиною цього специфіка пакувального процесу, де з тари витісняють повітря, насичуючи вільний простір спеціальним газом. Завдяки цьому зерна або гранули «консервуються» і не змінюють своїх властивостей до моменту розкриття.
Обрана тара повинна заповнюватися на ½ або ⅔. Чим менше повітря залишиться в банці - тим краще для сировини. В таких умовах ви будете завжди пити смачний і ароматний напій, який подарує тільки насолоду від моменту. Арабіка, робуста або незвичайний купаж - неважливо, якщо умови зберігання кави 100% дотримані.
Де зберігати?
Оптимальним місцем для зберігання такої продукції є шафа на кухні. У ній дотримані всі важливі критерії:
-
комфортний доступ;
-
оптимальна температура;
-
темрява;
-
відсутність впливу зовнішніх факторів.
Єдине, важливо дотримуватися правила правильного сусідства. Якщо продукти харчування мають виражений і специфічний запах - їх краще прибрати в інше місце. В ідеалі, на вашій кухні повинна бути окрема шафка або полиця для напоїв: чаю, кави, какао. Завдяки цьому необхідна упаковка заварки завжди буде під рукою в правильному місці для зберігання. Це істотно продовжить насолоду від пиття улюбленого напою, навіть коли ви вирішили зробити невелику паузу у вживанні.
Правильне зберігання кави різних видів
Зазначений на упаковці термін придатності кави 3 в 1, заварної, звичайної розчинної або сублімованої - лише приблизний показник того, як довго може використовуватися той чи інший вид. У повсякденному користуванні ці цифри не несуть великої ваги. Набагато важливіше те, як ви зберігаєте продукт і в яких умовах. Кожен з типів має свої нюанси, які обов'язково потрібно враховувати кавоману.
Зернова
Після відкриття заводської упаковки такий тип кави може зберігатися до місяця, рідше два. Далі смак і аромат починають в'янути, що призводить до тьмяніння властивостей напою при подальшому вживанні. Щоб цього уникнути, дотримуйтеся двох правил:
-
Не купуйте багато кави — проведіть розрахунок, скільки ваша сім'я споживає такого напою за місяць. Дотримуйтеся цього показника, купуючи нову упаковку.
-
Зберігайте правильний мікроклімат на полиці, де зберігається кава - уникайте підвищеної вологості, тепла і сусідства зі специфічними продуктами харчування.
Поширеним міфом є зберігання такої сировини в холодному приміщенні або морозилці. Чи можна зберігати каву в холодильнику? Ні. В такому середовищі на кавовому зерні накопичується конденсат, який в рази швидше приводить сировину до непридатності. Допустиме тільки тепле і темне середовище, де температура не перевищує кімнатну - до 25 градусів за Цельсієм.
Сублімована
Через близькість з натуральною зерновою кавою такий тип зберігається довго. Найчастіше його термін служби виграє у «колеги» за рахунок специфіки обробки. Сублімована кава - концентрат, який пройшов кілька стадій обробки. Через сублімацію такий напій вважається кращим серед групи розчинних видів і за властивостями є гідним аналогом натуральному. Тому до нього застосовуються такі ж вимоги. Температура зберігання кави після відкриття не повинна перевищувати в середньому 25 градусів за Цельсієм. У літній період цей показник може відхилятися на 2-3 позиції, якщо сировина знаходиться в темному місці і в герметичній упаковці.
Мелена
Термін зберігання меленої кави найнижчий з усіх існуючих варіацій. У кавовому русі прийнято молоти зерна перед самим вживанням, суворо на одну або дві порції. Але в домашніх умовах так не роблять. Як правило, роблять помол з запасом або купують уже готовий по 100 г і більше. В таких умовах сировину потрібно використовувати за один або два тижні, але ідеальний період - 1-2 дня при температурі зберігання плюс-мінус 25 градусів за Цельсієм. Далі кожна нова порція буде менш яскравою і приємною на смак.
Знаючи про те, як зберігати розчинну каву або у вигляді цілісних кавових зерен, ви зможете завжди пити смачний і ароматний напій у себе вдома. Прості правила не дозволять сировині швидко втрачати свої унікальні властивості, смак і аромат. Завдяки цьому свіжозварена кава на вашій кухні буде анітрохи не гірше, ніж готує бариста в кращій кав'ярні міста.
- Кавові десерти: від класичного тирамісу до вишуканого торта СтарбаксКава – не лише улюблений напій, але й чудовий інгредієнт для страв. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші кавові десерти, від класичного тирамісу до інновацій. Ви дізнаєтесь про секрети приготування ідеального крему та отримаєте корисні поради щодо створення неперевершених тортів.
- Натуральний обліпиховий чай: приготування та користь для вашого здоров'яОбліпиховий чай з медом, імбиром, в комбінації з зеленим чи з додаванням апельсинового соку — справді цікава та корисна альтернатива звичним напоям. Якщо не хочеться готувати, то заваріть не менш смачний пакетований.