Як вибрати розчинну каву не гірше меленого?
Кава — один з найпопулярніших напоїв у світі, який в основному виробляється з двох сортів: арабіки та робусти. При цьому, різноманітність чистих варіацій і купажів здатне задовольнити смаки навіть найвибагливішого кавомана. Але якісні кавові зерна вимагають правильного приготування спеціального інвентарю і часу. Якщо у вас немає бажання або можливості дбати про це — розчинна кава підійде відмінно. Для його приготування вам знадобиться не більше хвилини, при цьому результат часто буде нітрохи не гірше.
Види розчинної кави
Розчинна кава — це кавові зерна, які пройшли спеціальну обробку. По суті, це той же екстракт арабіки і робусти, але висушений і збитий в гранули. Також такий напій може поставлятися у вигляді дрібного порошку або крупиць різної форми. Завдяки такій технології він легко розчиняється в гарячій воді, при цьому зберігає унікальний смак і післясмак. На сьогодні хороший розчинна кава виробляється кількох видів.
Порошковий
Для його виробництва використовують натуральні зерна, які обсмажують і подрібнюють. Далі дрібні частинки за допомогою спеціального обладнання проходять обробку. Щоб вилучити розчинні речовини, їх піддають дії гарячої води під високим тиском протягом кількох годин. По закінченню процесу здобуті компоненти охолоджують, потім вони проходять фільтрацію і сушаться гарячим повітрям. В кінцевому результаті виходить порошок, який в подальшому фасується в тару і відправляється на продаж.
Гранульований
Виробництво такого виду кави нічим не відрізняється від порошкової. Натуральні зерна проходять ту ж обробку. Але на фінальному етапі порошок збивають паром під високим тиском в гранули. Тільки після цього гранульований кави фасується і надходить у продаж.
Сублімований
Даний вид готується зовсім інакше. Із зерен готують кавовий відвар, який надалі заморожується при мінусовій температурі. Далі сировину поміщають у вакуум і при низькому тиску позбавляють від вологи. Суху масу подрібнюють, фасують і відправляють на реалізацію під назвою: «Сублімована кава».
З добавками
В процесі обробки кавових зерен їх насичують натуральними ароматизаторами з вершковими нотами, шоколадними, карамельними і так далі. Завдяки цьому напій при заварюванні має зовсім інший аромат і смак.
Чому сублімована кава популярніше всього?
Багато медики висловлюються у негативному ключі про те, що такий напій несе шкоду здоров'ю людини. Дубильні речовини, наявні в складі, можуть чинити негативний вплив на печінку та шлунок. При цьому, експерти і кавомани вважають сублімований вид ідеальною альтернативою натуральному меленої кави з ряду причин:
-
завдяки унікальній обробці корисні речовини зберігаються;
-
аромат нітрохи не відрізняється від натуральної кави;
-
при заварюванні напій набуває унікальний насичений смак, який поступово розкривається;
-
корисні речовини підвищують тиск, знімають запаморочення, сприяють очищенню організму і нормалізують циркуляцію крові.
Науково доведено, що кавові напої мають позитивний вплив на багато процесів в організмі людини. Вони бадьорять, тонізують, живлять корисними вітамінами та мікроелементами. Єдине, добове споживання не повинно виходити за рамки дозволених норм. У середньому, рекомендована доза для дорослої людини становить 2-3 чашки. Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям — такий напій краще пити 1 раз на добу, попередньо проконсультувавшись з лікарем.
Смак і аромат
Це смачний розчинну каву, який максимально наближений до смаку і аромату до натурального меленого. При цьому, справжній шанувальник таких напоїв зможе знайти відмінні риси. Він більш м'який ненав'язливий і, менш різкий і міцний. В залежності від того, що в ньому переважає, арабіка або робуста, кава може бути з кислинкою або вираженою гіркотою.
Приготування розчинної кави
Цей тип напою багато люблять за простоту приготування. Часто через брак часу немає можливості готувати подрібнені зерна в турці або кавомашині. Хороший розчинна кава буде прекрасною альтернативою. Все, що потрібно, це насипати в чашку необхідну кількість гранул або порошку, потім залити окропом. При бажанні у напій можна додати прянощі, молоко або вершки.
Склад розчинної кави практично аналогічний натуральному подрібненого. У ньому є ефірні олії, кофеїн, вітаміни, кальцій, фосфор та інші корисні мікроелементи. Завдяки цьому він служить відмінним аналогом. А широкий асортимент дозволить кожному споживачу підібрати оптимальний варіант для себе: розчинний з додаванням меленого, з натуральними ароматизаторами або звичну класику.
- Кавові десерти: від класичного тирамісу до вишуканого торта СтарбаксКава – не лише улюблений напій, але й чудовий інгредієнт для страв. У цій статті ми розглянемо найпопулярніші кавові десерти, від класичного тирамісу до інновацій. Ви дізнаєтесь про секрети приготування ідеального крему та отримаєте корисні поради щодо створення неперевершених тортів.
- Натуральний обліпиховий чай: приготування та користь для вашого здоров'яОбліпиховий чай з медом, імбиром, в комбінації з зеленим чи з додаванням апельсинового соку — справді цікава та корисна альтернатива звичним напоям. Якщо не хочеться готувати, то заваріть не менш смачний пакетований.